Uzmanlık Alanları

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Günümüzde solunum sıkıntısına sahip olan veya şekil bozukluğundan dolayı estetik kaygıları bulunan birçok kişi, bu sorunlarından kurtulabilmek için Burun Estetiği Ameliyatlarına başvurabiliyor. Burun Estetiği Ameliyatları, burnun karmaşık üç boyutlu yapısını oluşturan kemik, kıkırdak ve yumuşak dokularının özel teknikler ile estetik cerrahları tarafından şekillendirilmesi işlemidir. Rinoplasti olarak da bilinen Burun Estetiği Ameliyatları 2 farklı teknikle gerçekleştirilebiliyor.

“Kapalı Rinoplasti Tekniği”nde işlemlerin tamamı burun içinden gerçekleştirilir ve burnun dışında herhangi bir dikiş olmaz. “Açık Rinoplasti Tekniği”nde ise burun delikleri arasındaki deride milimetrik boyutta dikişler meydana gelir. Ancak bu teknik, burun ucunun daha iyi şekillendirilebilmesini sağlar. Son yıllarda oldukça gelişen “Açık Rinoplasti Tekniği”, kemik dokunun kırılarak şekillendirilmesine gerek bırakmayan ve utrasonik enerji ile çalışan özel cihazların kullanıldığı “Ultrasonik Rinoplasti” ve “Piezoelektrik ile Rinoplasti” yöntemleri ile artık klasik tekniklere kıyasla çok daha iyi sonuçlar veriyor. Op.Dr. Şamil Yazgan, hem “Açık Rinoplasti” hem de “Kapalı Rinoplasti” yöntemleri ile hastalarının “Burun Estetiği” ihtiyaçlarına hizmet sunuyor.

Yüz Estetiği

Herkes genç, estetik, doğal ve dengeli bir görünüme sahip olmak ister. Estetik ve dengeli bir yüz görünümüne sahip olmak herkes için önemli bir zenginliktir. İnsanın daha güvenli ve daha iyi hissetmesini sağlar. Op.Dr. Şamil Yazgan, bu konuda bir takım estetik kaygılar yaşayanlara, yüz germeden, göz estetiğine kadar birçok yüz estetiği uygulaması ile hizmet sunuyor.

Yüz Germe, zamanla ve yerçekimi etkisiyle yüzde ortaya çıkan derin çizgilerin ve oluşan sarkmaların ortadan kaldırılması amacıyla uygulanan estetik cerrahi bir uygulamadır. Yüz germe operasyonlarında kişinin kendi yağ dokusu kullanarak hacim kaybeden dudak ve yanak bölgelerine de dolgunluk kazandırılabilir.

Yüzde ortaya çıkan sarkmalar ile boyunda oluşabilen sarkmalar bir araya gelince daha yaşlı bir görünüm meydana gelir. İhtiyaçlar doğrultusunda Yüz Germe operasyonlarına Boyun Germe uygulaması da dahil edilebilir.

Kaşlarda ve alın derisinde oluşan sarkmalar, saçlı deriden yapılan açık cerrahi yöntemlerle tedavi edilebilmektedir. Açık cerrahi yöntemlerin yanı sıra endoskopik cihazlar ile uygulanan kapalı cerrahi yöntemler ise özellikle yaşça daha genç hastalar tarafından, “Fox Eye” veya “Cat Eye” gibi terimlerle bilinen bir görünüme kavuşmak amacıyla tercih edilebilmektedir.

Yorgun ve yaşlı bir görünüme sebep olabilecek düşük göz kapakları, bu alandaki deri fazlalıklarının ve şişliklerini giderilmesini sağlayan Göz Kapağı Estetiği uygulamaları ile giderilebilmektedir.

Badem Göz Estetiği, Yüz Germe, Köz Kapağı Estetiği gibi ameliyatlar ile birlikte uygulanabildiği gibi tek başına da yapılabiliyor. Bir başka cerrahi yüz uygulamsı ile birlikte uygulandığında genel anestezi gerektiren bu işlem, tek başına uygulandığında lokal anestezi de tercih edilebiliyor.

Bazı kişilerin yüz yapılarında, yanaklardaki yağ yastıkçıkları normalden daha kilolu bir görünüme sebep olabilmektedir. Bişektomi operasyonları ile ağız içinden yapılan kısa süreli bir uygulama ile bu yağ yastıkçıklarına müdahale edilerek daha dengeli bir yanak görünümü elde edilebiliyor.

Kepçe kulak görünümüne sahip olmak, her yaşta sorun olabilmektedir. Özellikle okul çağında içe kapanıklık ve özgüven eksikliği gibi psikolojik problemlerin meydana geldiği görülebilmektedir. Kepçe Kulak Düzeltilmesi operasyonları, uygulamanın yapısına bağlı olarak genel anestezi veya bazen lokal anestezi kullanılarak da gerçekleştirilebiliyor.

Hem normalden küçük ve geride olan bir çeneye sahip olanlar, hem de normalden daha belirgin bir çene görünümüne sahip olanlar Çene Estetiği uygulamalarına başvurabilmektedir. Küçük çenelerde kemiğe yapılan bir takım müdahaleler ve implant uygulamaları ile çözümler geliştirilebiliyor. Daha belirgin çenelerde ise törpüleme ve çene kemiğini geri alma gibi yöntemler uygulanabiliyor.

Çene hattının daha belirgin hale getirilebilmesi için uygulanan Gıdı Liposuction uygulamaları, Yüz Germe veya Boyun Germe ameliyatları ile birlikte yapılabildiği gibi, tek başına da uygulanabiliyor. Klasik liposuctiona alternatif olarak lazer lipoliz yöntemi de bu bölgede tercih edilebiliyor. Lazer lipoliz tekniği ile çene altında biriken yağlar ortadan kaldırılarak bu bölgedeki deride daha belirgin bir görünüm elde edilebiliyor.

Ameliyatsız Estetik Uygulamalar

Op. Dr. Şamil Yazgan, daha iyi ve dengeli bir görünüme sahip olmak isteyenlere ameliyat olmadan yaptırabilecekleri birçok estetik uygulamayı sunuyor.

Meme Estetiği

Yalnız kadınlar için değil, erkekler için de meme görünümündeki sorunlar, kişinin sosyal hayatını olumsuz yönde etkileyebiliyor. Op.Dr. Şamil Yazgan, hem kadınların hem de erkeklerin meme bölgesindeki sorunlarına yönelik, çeşitli estetik cerrahi yöntemler ile hizmet veriyor.

Önemli Uyarı

Meme Estetiği uygulamaları yaptırmak isteyenlerin, sigara kullanmaları veya sigara kullanımı sebebiyle bir hastalığa sahip olmaları halinde bu durumu, uygulamayı yapacak olan cerraha bildirmenin gerekli ve çok önemli olduğunu lütfen unutmayın.

Ergenlik sonrasında yeterli bir meme boyutuna ulaşılamamasının yanı sıra, doğum ve kilo kaybına bağlı olarak da meme hacminde kayıplar meydana gelebilmektedir. Bu tür durumlarda hastaların durumu ve ihtiyaçları doğrultusunda farklı teknikler kullanılarak Meme Büyütme operasyonları uygulanabilmektedir. Sınırlı miktarda hacim artışı ihtiyaçlarında “Yağ Enjeksiyonu Tekniği” tercih edilebilirken, daha yüksek hacim artışlarında silikon implantlar kullanılabilmektedir.

Vücuda göre memenin idealden daha büyük olması ciddi boyun, omuz ve sırt ağrılarına neden olabilmektedir. Doğum ve sürekli kilo alıp verme gibi çeşitli nedenlere bağlı olarak memelerde sarkmalar ve şekil bozuklukları da meydana gelebilmektedir. Diyet ve sporun yetersiz kaldığı durumlarda meme küçültme ameliyatları ile meme dokusundaki ve derisindeki fazlalıkların alınması sağlanabilmektedir.

Memelerdeki sarkmalar, kilo verme, emzirme ve yaşın ilerlemesi gibi farklı nedenler sonucunda ortaya çıkabilmektedir. Meme Dikleştirme ameliyatları ile sarkmış olan meme ucunun olması gereken yüksekliğe taşınması sağlanabilmektedir.

Doğuştan veya sonradan meydana sebeplerle, memelerin arasında hacim ve şekil farklılıkları oluşabilmektedir. Meme asimetrisini düzeltmek ve daha dengeli bir meme görünüme sahip olmak için silikon meme implantı ya da yağ enjeksiyon teknikleri ile cerrahi uygulamalar yapılabilmektedir.

Erkek Tipi Meme Büyüklüğü olarak bilinen Jinekomasti erkeklerde sıklıkla karşılaşılan ve düzeltilmesi mümkün olan bir estetik problemdir. Meme büyüklüğü probleminin egzersiz ve diyet yardımıyla çözülmediği durumlarda Jinekomasti uygulamaları tercih edilerek, liposuction tekniğinin yardımıyla fazla yağ dokusu uzaklıştırılabilmekte ve cilt fazlalıkları cerrahi yöntemlerle alınabilmektedir.

Vücut Şekillendirme

Halk arasında belki de en çok bilinen ve tercih edilen estetik cerrahi işlemlerden biri liposuction işlemidir. Bu işlem, kişilerin kendilerini rahatsız hissettiği vücut bölgelerindeki yağların vakum yöntemi ile alınmasıyla gerçekleştirilmektedir. Liposuction işleminin en çok uygulandığı bölgeler karın, bel, kalça, göğüs duvarı ve çene altı bölgeleridir.

Karın derisinde çatlaklar, sarkmalar, bölgesel olarak yoğunlaşan yağlanmalar ve karın kaslarında yaşanan gevşeklik problemleri, aşırı kilo alıp verme, gebelik ve hormon kaynaklı sebeplere bağlı olarak meydana gelebilmektedir. Karın germe operasyonlarında sarkmış olan karın derisi alınır. Yağ dokusunun fazla olduğu bölgelerde liposuction işlemi ile yağın kütlesi azaltılır. Eskisine kıyasla daha gergin bir karın bölgesine kavuşulması sağlanır.

Yağ enjeksiyonu tekniği kullanımının amacı yüz gençleştirme, yüz ve vücut hatlarını belirgin hale getirme, dudak hacimlendirme, yara izi ve eski ameliyatlara bağlı kontur bozukluklarını düzeltme gibi geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır. Yağ enjeksiyonu tekniğinde karın ve kalça gibi yağ dokusunun daha çok bulunduğu bölgelerden sağlıklı yağ dokusu vakum yardımıyla alınır. Bu yağ dokusu ihtiyaç duyulan bölgeye aktarılmadan önce bazı işlemlerden geçirilir ve özel tekniklerle ihtiyaç duyulan bölgeye aktarılır.

Popo dikleştirme işlemi yağ enjeksiyonu, silikon implant, flep ile büyütme, sentetik dolgu enjeksiyonu gibi çeşitli teknikler ile uygulanabilmektedir. BBL olarak da bilinen ve sıklıkla tercih edilen yağ enjeksiyonu tekniğinde popoya karın ve bel bölgesinden alınan yüksek miktardaki yağ dokusu enjekte edilmektedir. Bu işlem sonrasında dikiş izleri kalmaz.

Kilo alıp verme gibi nedenler ve yaşa bağlı olarak ile uyluk derisinde sarkmalar ve çatlaklar meydana gelebilmektedir. Uyluk Germe ameliyatları ile sorunlu ve fazla deri alınır. Liposuction işlemi ile birlikte uygulandığında daha estetik bir görünüm elde edilebilmektedir. Bu işlemlerde dikiş izleri, bacakların birbirine bakan tarafına veya kasık bölgesindeki bikini hattı içine gizlenmektedir.

Kol derisinde oluşan sarkma ve çatlaklar birçok neden ile ortaya çıkabilen ve sıklıkla karşılaşılabilen estetik bir problemdir. Hastanın isteği doğrultusunda bölgedeki fazla deri alınır. Liposuction işlemi ile birlikte uygulandığında daha estetik bir görünüm elde edilebilmektedir. Bu işlemlerde dikiş izleri, kolların gövdeye bakan tarafına veya kolduk altı bölgesine gizlenmektedir.

Genital Estetik

Genital bölgede oluşabilen ve sağılık açısından olumsuz etkiler oluşturabilen deformiteleri giderebilmek amacıyla Op.Dr. Şamil Yazgan, Genital Estetik Uygulamalar ile hizmet vermektedir.

Sizi Arayalım…

Op.Dr. Şamil Yazgan’ın estetik uygulamaları hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız, talebinizi İletişim Formu üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.